Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Ohlédnutí za 1.ročníkem Příměstského fotbalového kempu SKB

21.07.2020 | Ladislav Brslica

Máme za sebou premiérový ročník fotbalového kempu pro kluky ročníku 2007 (a mladší) a s potěšením musíme konstatovat, že se kemp nadmíru vydařil a všichni zúčastnění si jej parádně užili!

Když se v pondělí 13.7. trenérům v prostorách baťovského Sportovního areálu na ranním srazu hlásilo na 36 malých fotbalistů, nikdo nevěděl, co od následujících 5 dní vlastně očekávat. Organizační tým však nic neponechal náhodě, připravil se důkladně a všem byl odměnou týden plný zábavy a samozřejmě hlavně fotbalu.

Od prvního dne se kluků rozdělených na dvě skupiny dle věku a fotbalových dovedností ujal domácí trenérský kvartet složený ze zkušeného trenéra přípravek Tomáše Ištvánka, jemuž asistovali a podporovali mladíci z našeho A-týmu Adam Bršlica, Jirka Sotolář a Vítek Zapletal. Od počátku se do vedení tréninkových jednotek zapojoval také svazový trenér mládeže Petr Zapletal, jenž byl k dispozici prakticky po celou dobu kempu. Celá tato pětice pak vedla obě pondělní tréninkové jednotky.
Úterní program proběhl v režii certifikovaných okresních trenérů mládeže Radovana Budína a Ondry Machaly, ti mladým fotbalistům předvedli spoustu nových a zajímavých cvičení a byli vítaným zpestřením celého týdne.
Ve středu přišlo na řadu první atraktivní překvapení, kterým byla účast našeho odchovance a aktuálně kmenového hráče SK Slavie Praha Kuby Jugase, jenž se ujal vedení ranní tréninkové jednotky, dopoledne pak uzavřela malá beseda, na které Kuba zodpovídal všetečné dotazy svých potenciálních následovníků. Odpoledne pak kluci využili pěkného počasí k návštěvě nedalekého koupaliště.
Čtvrtečnímu ránu opět velel náš kvartet, odpoledne však přišlo na řadu další překvapení, když si jednotku vzal na povel bývalý hráč FC Slovácko, dnes hráč SK Slavie Praha Patrik Hellebrand, jemuž sekundoval trenér mládeže Fastavu Zlín - Peťa Zapletal ml. Také Patrik zakončil svůj den krátkou besedou a diskuzí na téma jeho fotbalových zážitků a zkušeností.
A byl tady závěrečný den celého kempu, ranní jednotka proběhla dle plánu na ploše, po poledni však přišla dešťová přeháňka, která zahnala všechny účastníky do vnitřních prostor baťovského Sportovního areálu. Ani tady však kluci neztratili náladu a mimo jiné si tento čas zpestřili zajímavými tanečními kreacemi.
Odpolední fáze se už nesla ve znamení zakončení celého kempu, které si vzal na starost Petr Zapletal. Ten nejprve ocenil píli a výkony všech mladých fotbalistů, každému z nich pak předal malý upomínkový dárek. Samotný závěr potom proběhl za spoluúčasti rodičů, kteří sobě i dětem mohli opéct špekáček, či posléze ochutnat parádní Živáň z rukou mistra kuchaře Roberta Zpěváka.

Že se kemp opravdu vydařil dali najevo jednak samotní jeho účastníci hned na ploše, ale také rodiče, jejichž slova chvály rádi tlumočíme:

paní Barbora Zdráhalová:
"Velké smeknutí před celým realizačním týmem - PARÁDNÍ A PRO KLUKY NEZAPOMENUTELNÝ TÝDEN!!! Děkujeme moc a těšíme se na další ročník .."


paní Renáta Straková:
"Vážený pane předsedo,
dovolte mi, abych touto cestou poděkovala za svého syna, za sebe a myslím si, že i za ostatní rodiče všem trenérům a organizátorům, kteří se podíleli na přípravě a realizaci fotbalového kempu pořádaného SK Baťov 1930 z.s.

Dovolím si tvrdit, že takto programově i organizačně zajištěný sportovní kemp nemá v širokém okolí konkurenci. Celá koncepce kempu, jež byla skvěle realizována pod vedením zkušených trenérů a za účasti slavných vzorů, dá dětem více než jen kladný vztah ke sportu obecně, ale hlavně podpoří kolektivního ducha, kterého je v dnešní době tak málo.

Zároveň se přimlouvám i za ostatní děti, kteří teprve dorůstají, aby tato aktivita ze strany SK Baťov 1930 z.s. setrvala i do dalších let."

Rádi bychom tímto také poděkovali všem, kteří se o zdárný průběh této akce podíleli, zejména duchovnímu otci celého projektu Hynkovi Bršlicovi, jemuž velkou měrou pomáhal jeho kolega Richard Večeřa. Velký dík patří také všem trenérům, kteří se mladým fotbalistům naplno věnovali celý týden, dále všem mladým účastníkům za jejich píli a snahu se něco naučit, v neposlední řadě pak děkujeme rodičům za jejich maximální podporu. 

Nezbývá nám než se těšit na další ročník, doufejme, že se nám podaří vysoko nasazenou laťku třeba ještě překonat !!!

 


 
Aktuální články
Předseda SKB k aktuální situaci ve vedení českého fotbalu

Předseda SKB Vlastimír Hrubčík stál 10 let ve vedení krajského fotbalového svazu, takže situaci ve vedení českého fotbalu zná jako...

 
Odpískáno! Podzimní část sezóny byla ukončena

Výkonný výbor FAČR rozhodl o přerušení soutěžního ročníku 2020/2021, na podzim se tak už žádné zápasy v České republice konat...

 
Tréninky všech kategorií až do 2.11.2020 zrušeny

Snahou vedení SKB bylo umožnit hráčům (a to i těm nejmladším) i za současné velmi specifické situace absolvovat...

 
Nabídka klubových nálepek na auto
 
Hráčem 10. kola KP byl s velkou převahou hlasů zvolen Roman Vitásek
 
Všechny týmy teď čeká nejméně dvoutýdenní soutěžní pauza
 
Záložní tým ml.žáků si před nucenou pauzou připsal aspoň bod
 
Mladší žáci po vítězství ve Val.Kloboukách stoupají tabulkou
 
Starší žáci ve Valašských Kloboukách na domácí nestačili
 
Po zlepšeném výkonu ve druhé půli muži porazili Morkovice
 
Utkání

Muži A | Pátek 09.10.2020, 18:30
10. kolo
4:1
Baťov - Morkovice
 
Muži A | Neděle 01.11.2020, 13:30
13. kolo
VS.
Nevšová - Baťov
 
Tabulky
1. Luhačovice 22
2. Holešov   19
3. Baťov 18
4. Slušovice 16
5. Morkovice 16
6. Nedašov 15
7. Napajedla 15
8. Kvasice 13
9. Štítná nVl 12
10. V. Karlovice 11
11. Nevšová 11
12. Bystřice pH 10
13. Val.Polanka  6
14. Boršice  5
Partneři
 
 
 
SK Baťov - kontakt: hyna.brsla@seznam.cz RSS