Přátelské utkání: SK Baťov - FS Napajedla 3:4 Doporučený

26 bře 2018
198 krát

PŘÍPRAVNÉ PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ: pátek 23.3.2018

SK BAŤOV 1930 – TJ FS NAPAJEDLA           3 : 4   (3 : 1)

Branky:   13´ P. Zapletal, 25´ J. Kašík, 35´ P. Krajča – 41´ a 63´ K. Havránek, 69´ R. Bůžek, 79´ A. Kozubík

Sestava Baťova:    R. Vitásek – J. Novák, P. Bršlica, O. Žáček, M. Zikumund – J. Kašík, A. Skyba (10´ M. Zapletal), M. Vitásek, M. Spurný, P. Krajča – P. Zapletal.

Oba týmy musí na start jarních odvet minimálně týden počkat, a tak si na páteční podvečer operativně sjednaly dodatečnou generálku. V ní se na světla baťovské umělky daleko rychleji adaptovali očividně nažhavenější domácí, kteří se také už v průběhu první půle pohodlně dostali do výrazného třígólového vedení. Na první branku přitom nečekali ani čtvrthodinu, když centrovaný míč J. Nováka z pravé strany uklidil přesným obstřelem gólmana P. Zapletal – 1 : 0! V 25´ před vlastní brankou uklouzl napajedelský stoper M. Drga a přihrávku J. Kašíka nešťastně usměrnil za záda bezmocného Balážika – 2 : 0!. Když si deset minut před přestávkou P. Krajča v poklidu naskočil na centrovaný míč zprava a z malého vápna jej elegantní hlavičkou pověsil pod víko, reálně hrozilo, že si Fatra z Otrokovic odveze potupný debakl – 3 : 0! Napajedelští však mají ve svém středu individualitu, která svými mimořádnými herními kvalitami výrazně přesahuje všechny ostatní. A byl to právě špílmachr J. Laciga, jenž geniální uličkou mezi stopery vyslal do úniku K. Havránka, který si hokejovým blafákem s přehledem poradil i s vybíhajícím R. Vitáskem a do prázdné brány levačkou upravil na přece jen lépe pro hosty vyznívajících 3 : 1

Krátce po odehrané hodině J. Laciga bleskurychle přenesl míč zleva na volného K. Havránka, který se s balónem moc nepáral a z hranice velkého vápna vydařenou pumelicí pod břevno pokořil R. Vitáska podruhé – 3 : 2. Zaskočení domácí se však pokusili otěže zápasu opět převzít a v hodně nejisté obraně Fatry opakovaně nacházeli díry jak v ementálu, jejich 2 - 3 velké gólové příležitosti však bravurními zákroky zlikvidoval famózní J. Balážik. Na druhé straně se však náhlé napajedelské probuzení s gólovým efektem naopak potkalo. Na přesnou Havránkovu přihrávku zprava si naběhl napajedelský R. Bůžek a umístěnou placírkou srovnal – 3 : 3. Deset minut před koncem dokázal Kozubík zužitkovat přesnou Braunerovu nabídku a upravil na konečných – 3 : 4.