11. kolo KP dorostu: neděle 14. 10. 2018, SAB

SK Baťov 1930 - FC Rožnov pod Radhoštěm 10:0 (5:0)

branky: 7.,86.,89. Bršlica, 17.,38. Štefka J., 69.,72. Holman, 3. Rusek (p.), 10. Sotolář, 90. Plechač

SKB: Medek (B) - Holman, Vašulka, Rusek, Sotolář, Klíma, Llanos, Štefka J., Kadlec, Káňa, Bršlica, střídali Šnajdar, Guřan, Štefka O., Chlebík, Plechač, Večeřa, Merta

rozhodčí: Milan Katrňák

diváků: 75

Domácí se ujali hned ve 3.minutě vedení z penalty na řízené za faul na pronikajícího Sotoláře, v 10.minutě to bylo již 3:0, když po brance přidali Bršlica a právě Sotolář. Rožnov přijel bez 6 hráčů základní sestavy a na jeho výkonu to bylo znát, k brance Baťova se příliš nedostávali a jediné vážnější ohrožení jejího strážce Medka znamenala špatně zahraná malá domů, která Filipa pěkně vyděsila a protáhla. Do poločasu viděli diváci kromě spousty zahozených šancí ještě dva góly, ve druhé půli byl k vidění prakticky stejný scénář, kdy diváci až žasli, co všechno se dá zahodit. Své chvíle se dočkal i Filip Medek, když musel likvidovat sólový nájezd hostí, to však zvládl se ctí. Odměnou mu pak byla možnost zahrání pokutového kopu, na svého golmanského kolegu však nevyzrál. A když se naši hráči v samotné koncovce zápasu přece jen dokázali střelecky prosadit, dali výsledku dvoucifernou podobu a upevnili si tak druhé místo v tabulce krajského přeboru.

Podstatně tvrdší oříšek na naše dorostence však čeká za týden, kdy zajíždí na opačný konec města k derby s otrokovickou Viktorkou, ta dokázala přivézt 3 body ze Slavičína a bude zcela jistě chtít bodovat i tuto sobotu.

11. kolo KP žáků, sobota 13. 10. 2018, SAB Otrokovice

starší:
SK Baťov 1930 - FK Kunovice 4:0 (1:0)

branky: 26.,66. Bujor A., 51. Chytil, 70. Klvaň

SKB: Zpěvák J. (B) - Dočkal, Marčík, Hastík, Štulíř, Gloser, Kopecký M., Klvaň, Bujor A., Chytil, Trvaj, střídali Mudřík, Zapletal

rozhodčí: M. Vychodil

diváků: 50

V ukání se soupeřem ze spodku tabulky se kluci zbytečně potrápili. V prvním poločase nedokázali využít dost vyložených příležitostí ke vstřelení gólu - např.Klvaň třikrát sám na brankáře. Když jsme konečně vtřelili branku, nemohla být uznána kvůli ofsajdu. Hra se odehrávala převážně na půlce hostí, ale bez kýženého efektu a převáděný fotbal se divákům nemohl líbit. Za zmínku stojí krásná střela Chytila, která zatřásla břevnem. Z trápení nás vysvobodil až ve 26.minutě Bujor, který se svým důrazem prodral přes protihráče a z hranice šestnáctky krásně zakončil umístěnou střelou k pravé tyči.K dalšímu proměnění šancíní nedošlo, takže poločas skončil 1:0 pro domácí.
Po domluvě v kabině nastoupili domácí s větším nasazením, začali soupeře ještě více přehrávat. V 51. minutě se prosadil krásnou individuální akcí Chytil, když ustál fauly soupeře, pronikl přes čtyři protihráče do vápna a přízemní střelou nezadržitelně skóroval 2:0. Vedení o dvě branky hráče Baťova uklidnilo až moc a ke slovu se dostal soupeř. Vynikající zákrok předvedl náš brankář Zpěvák - vytáhl ze šibenice trestný kop soupeře a vzápětí zlikvidoval další vyloženou šanci, když vychytal samostatný nájezd. Naše útoky zastavovaly nepřesnostiv rozehrávce a špatné řešení situace.Hosté se vrhli více do útočení a domácí toho dokázali z rychlých brejků využít. Pár minut před koncem se podruhé prosadil sám proti gólmanovi Bujor 3:0 a v poslední minutě pečetil naše vítězství na 4:0 opět po samostatném úniku Klvaň.

Hodnocení trenéra ( L. Zapletal ): Nebyl jsem spokojený s přístupem hráčů v prvním poločasu, kdy si kluci mysleli, že se soupeř porazí sám. Ve druhé půli se naše hra zlepšila a po zásluze jsme vyhráli. Pochválit mohu brankáře Zpěváka a hráče Stuchlíka s Marčíkem. Útočníci se prosadili, ale očekáváme od nich větší produktivitu při počtu šancí, do kterých se dokáží dostat.

Další utkání hrají žáci ve Slavičíně.

mladší:

SK Baťov 1930 - FK Kunovice 3:2p. (1:1)

branky: 9. Krkoška, 38. Trvaj - 15. Bahula, 39. Galář

O výsledku zápasu rozhodl penaltový rozstřel.

SKB: Švenda (B) - Mrkvica, Zpěvák J., Řehan, Bujor Ž., Trvaj, Šmédek, Zapletal, Mudřík, Fagulec, Olejníček, střídali Mičutka, Krkoška, Pšenčík, Doležel

branky: 22. Macíček, 26., 74. Vavřík - 11., 55. Vitásek M., 61. Novák

JUŘ: Nosálek (B) - Novák, Krajča V., Šobora, David, Škorňa, Škařupa, Macíček, Vavřík, Petrů (90. Solanský), Šnajdr

SKB: Dvořák (B) - Kopřiva (87. Bršlica A.), Bršlica P., Jakubowicz (32. Zikmund), Novák, Krajča P. (90. Štefka J.), Kašík, Vitásek M., Žáček, Ondráš, Spurný (53. Sotolář)

rozhodčí: T. Surovec - T. Gargulák, J. Korch

delegát: S. Vacula

diváků: 80

Do utkání jsme vstoupili aktivně a po brance Michala Vitáska se v 10.minutě ujali vedení. Domácí ovšem po našich dvou velkých chybách v rozmezí několika minut dokázali skóre zápasu do poločasu otočit. Druhý poločas opět začal naším náporem a když se opět prosadil Vitásek a následně hlavou Novák, zdálo se, že utkání dotáhneme do vítězného konce. Bohužel 100% šance Sotoláře a Ondráše, které mohly utkání rozhodnout jsme neproměnili, a tak platilo pravidlo „nedáš – dostaneš“. Domácí z ojedinělého útoku srovnali a dovedli zápas do remízového konce. V následných pokutových kopech jsme byli šťastnější a vezeme si tak domů dva body.

10. kolo KP žáků: sobota, 6.10.2018, UT Rožnov p.R.

starší:
Rožnov p.Radh. - SK Baťov 1930 2:3 (0:0)

branky: 48.Kubáň, 57.(p.) Šimurda - 41., 67. Klvaň, 62. Bujor,

SKB: Zpěvák (B) - Stuchlík, Bujor, Marčík, Hastík, Štulíř, Gloser, Klvaň, Trvaj, Chytil, Vyvlečka, střídali Mudřík, Zapletal, Kopecký

rozhodčí: Dokoupil

diváků: 65

mladší:
Rožnov p.Radh. - SK Baťov 1930 2:3p. (1:1)

branky: 28. Vlček, 56. Staněk - 20., 60. Krkoška, o výsledku rozhodl penaltový rozstřel

SKB: Švenda (B) - Mrkvica, Zpěvák, Řehan, Bujor, Trvaj, Šmédek,Zapletal, Mudřík, Fagulec, Olejníček, střídali Mičutka, Krkoška, Pšenčík, Doležel

Hulín - SK Baťov 1930 2:3p. (0:0)

branky: 70.(p.), 70. Havelka - 46. Klíma, 48.(p.) Bršlica A., o výsledku zápasu rozhodl penaltový rozstřel

SKB: Medek (B) - Holman, Klíma, Štefka O., Llanos, Štefka J., Plechač, Kadlec, Káňa, Bršlica A., Večeřa, náhradníci Vašulka, Šnajdar, Rusek, Guřan, Zpěvák, Chlebík

rozhodčí: Kubíček

diváků: 37

10. kolo KP mužů: pátek 5. 10. 2018, SAB

SK Baťov 1930 - FC Elseremo Brumov 3:2 (2:1)

branky: 20., 33. Krajča, 49. Vitásek M. - 25. Kolouch, 70. Juřica (p.)

SKB: Medek (B) - Bršlica, Jakubowicz, Krajča, Zapletal M., Kašík, Vitásek M. (86. Spurný), Zapletal P., Žáček, Ondráš, Bína (90. Novák)

BRU: Pjajko (B) - Doležal, Kolouch, Kolář, Habanec, Juřica, Řehák (84. Vlček), Zvoníček, Chovanec (66. Kubiš), Naňák, Novák

rozhodčí: Bernatík - Bartoň, Ševčík

diváků: 120

V pátečním podvečeru se hrál na Baťově velmi kvalitní fotbal. Domácím se již do sestavy vrátili chybějící hráči a Brumov se představil jako velmi vyspělé, kvalitní mužstvo s řadou zkušených fotbalistů. Diváci tedy viděli otevřený fotbal s řadou šancí na obou stranách. Domácí SK Baťov šel do vedení ve 21.minutě brankou Pavla Krajči, ale o pár minut později za hosty hlavou srovnal Tomáš Kolouch. Ve 32.minutě po krásné akci a centru Zdenka Ondráše zařídil domácím poločasové vedení netradičně hlavou Pavel Krajča.
Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí, kteří se brankou Michala Vitáska ujali dvoubrankového vedení. Následně mohli skore domácích navýšit Ondřej Žáček a Pavel Krajča, ti ale své šance nepromněnili a když hostující David Juřica v 70.minutě z pokutového kopu snížil stav na rozdíl jedné branky, začalo drama. Hosté se často dostávali před branku a byli ze standartních situací, které velmi dobře zahrával Martin Kolář neustále nebezpeční. Domácím se však přes velkou snahu podařilo výsledek udržet a mohli se tak se radovat ze zaslouženého vítězství proti výbornému soupeři.

Komentář k utkání asistenta trenéra Brumova Z. Žáčka: "V pátek jsme odehráli na umělé trávě desáté kolo krajského přeboru s týmem SK Baťov. Od začátku zápasu jsme měli mírnou převahu, kdy jsme zahrávali několik standartních situací, ale vyloženou gólovou šanci jsme si nevypracovali. Domácí mužstvo hrálo pozorně v obraně a spoléhali na rychlé protiútoky po pravé straně. V 17. minutě se dostali domácí po centru z pravé strany do šance, ale netrefili naši branku. Ve dvacáté minutě jsme poprvé neuhlídali nabíhajícího Krajču, který samostatný nájezd na Pjajka a s přehledem proměnil. Ve 23. minutě se nám podařilo vyrovnat, kdy po centru M. Koláře vstřelil gól hlavou T. Kolouch. Ve 32. minutě centroval z pravé strany Ondráš a nikým neatakovaný Krajča zakončil hlavou na 2:1. Ve 40. minutě po naší individuální chybě měli domácí další velkou šanci, ale T. Kolouch vykopl míč z prázdné brány.
Do druhého poločasu jsme vstoupili s odhodláním vyrovnat a zvrátit nepříznivý vývoj zápasu. Už v 47. minutě se nám podařilo vstřelit gól M. Novákem, ale k překvapení všech rozhodčí odpískal faul na domácího hráče. Vzápětí domácí rychle rozehráli po levé straně a po krásné kombinaci zakončil Vitásek a zvýšil na 3:1. Domácí tým se soustředil na obranu a dostával se nadále do gólových šancí po rychlých protiútocích. Jenom díky výbornému výkonu T. Pjajka v bráně jsme neinkasovali další góly. V 53. minutě neproměnili domácí pokutový kop. Od 60.minuty jsme začali být opět aktivnější, ale jen po velké vápno. V 67. minutě jsme i my kopali pokutový kop, po faulu na M. Kubiše, který proměnil D. Juřica a snížil na 3:2. V 89. minutě po zahrané standartní situaci dorazil míč do brány Kolouch, ale pro faul na brankáře nebyl hlavním rozhodčím gól uznán."

9.kolo KP dorostu: neděle 30.9.2018, SAB

SK Baťov 1930 - Spartak Hluk 6:1 (4:1)

branky: 16.,31. Bršlica A., 9. Štefka J., 37. Holman, 55. Plechač, 84. Kadlec - 45+1. Matejkovič (p.)

SKB: Medek (B) - Holman, Merta, Guřan, Klíma, Llanos, Štefka J., Chlebík, Kadlec, Káňa, Bršlica A., střídali Šnajdar, Zpěvák Š., Štefka O., Plechač, Večeřa, Bujor

rozhodčí: Michael Brabec

diváků: 75

9.kolo KP žáků: sobota 29.9.2018, SAB

starší:
SK Baťov 1930 - SK Slovácká Viktoria Bojkovice 7:2 (4:1)

branky: 24.,28. Chytil, 7. Hastík, 18. Klvaň, 51. Bujor, 53. Štulíř, 54. Kopecký - 21. Rapant, 45. Žák

SKB: Zpěvák (B) - Dočkal, Tulach, Marčík, Hastík, Štulíř, Gloser, Kopecký, Klvaň, Chytil, Bujor A., střídali Stuchlík, Mudřík, Zapletal

rozhodčí: David Janoš

diváků: 70

V zápase krajského přeboru starších žáků oddíl. SK Baťov 1930 nastoupil doma proti týmu Bojkovic. Úvod zápasu vyšel lépe hostům, jejichž útočník po hezké individuální akci nastřelil břevno domácí branky. Poté převzali otěže zápasu domácí, hostující gólman vyběhl mimo šestnáctku,jeho nepřesný odkop zachytil náš útočník Hastík a s přehledem trefil prázdnou branku (1:0). Domácí tým si nadále vytvářel šance a samostatný únik proměnil ve druhý gól Klvaň (2:0). Hosté hrozili z nebezpečných protiútoků a jeden z nich zakončli střelou pod břevno a snížili na1:2. Naši hráči hned tři minuty poté dokázali navýšit své vedení, když se po pěkné kombinaci uvnitř velkého vápna tefil do šibenice Chytil (3:1). Skóre prvního poločasu uzavřel dorážkou na 4:1 Kopecký.

Do druhé půle nastoupili hráči Baťova trochu ukolébáni svým náskokem a nechali soupeře ve 45.minutě po nenápadné střele snížit na 4:2. Po velice dobře kopnutém rohu Tulacha navýšil vedení domácích hlavičkou z malého vápna Bujor 5:2.

Během pěti minut dokázali hráči Baťova vstřelit Štulířem a Kopeckým dvě branky, když oba prokázali pohotovost při zakončení a upravili stav zápasu na konečných 7:2. Další šance na obou stranách zůstaly nevyužity a utkání skončilo zaslouženým vítězství domácích.

Další zápas hrajeme v sobotu 6.10.2018 v Rožnově pod Radhoštěm.

Hodnocení trenéra ( L. Zapletal ): "Hrál se otevřený útočný fotbal, ve kterém jsme byli produktivnější v zakončení. V obraně zahrál dobře Marčík, který zejména ve druhém poločasu dokázal oŕganizovat obranné řady. Výborný výkon podal Štulíř, který splnil své úkoly jak v obraně, tak v záloze.Svou střeleckou pohotovost prokázal Kopecký. V útoku se velmi dobře prezentovali důrazem a rychlostí Klvaň a Bujor, kteří se prosadili i gólově."

mladší:
SK Baťov 1930 - SK Slovácká Viktoria Bojkovice 1:4 (0:3)

branky: 8. Fagulec - 10. Janůj, 18. Koubek, 30. Habánik, 31. Bětík

SKB: Švenda (B) - Mrkvica, Zpěvák J., Řehan, Bujor Ž., Janský, Fagulec, Zapletal, Mudřík, Olejníček, Krkoška, střídali Pšenčík, Doležel, Zvoníček

diváků: 60

9.kolo KP mužů: sobota 29.9.2018, Morkovice

Morkovice - SK Baťov 1930 1:0 (0:0)

branka: 85. Zápařka

Morkovice: Jarka (B) - Sigmund (83. Medek), Hradil, Smažinka, Kapounek, Oplt, Judas (77. Zápařka), Knap, Chalupa, Prachař, Tesař

SKB: Dvořák (B) - Jakubowicz, Kopřiva, Krajča (87. Bršlica A.), Zapletal M., Kašík, Vitásek M., Zikmund, Žáček, Ondráš, Bína

rozhodčí: Vlk - Koláček, Doležal, delegát: Vlčnovský

diváků: 123

V Morkovicích se představili fotbalisté z otrokovického Baťova, kteří nezvládli předešlé dva domácí zápasy a tak chtěli zabodovat v Motkovicích. Domácí celek se vrátil na vítěznou vlnu tříbodovou výhrou ve Štítné nad Vláří a tu chtěl také potvrdit. V prvním dějství se diváci v Morkovicích branky nedočkali. Když už se zdálo, že utkání skončí v základní hrací době remízou, tak se v 85. minutě prosadil střídající Zápařka, který byl na hřišti pouhých osm minut a rozhodl o zisku tří bodů pro Morkovice.

hodnocení: "V utkání měli více ze hry domácí, kteří si vypracovali více šancí. My jsme se spoléhali na poctivou defenzivu a rychlé protiútoky. V průběhu utkání jsme se dostali do několika velmi dobrých brankových příležitostí, které Pavel Krajča a následně Jakub Kašík nedokázali proměnit, a tak jsme byli potrestáni brankou v samém závěru zápasu, když jsme nepokryli centr do pokutového území a následnou hlavičku. Vítězství domácích je proto zasloužené a my se musíme pokusit napravit výsledky z posledních kol v pátečním zápase proti vedoucímu celku soutěže." Pavel Gerych, trenér SKB

Neděle 23.9.2018, SAB

V nedělním odpoledni na Sportovním Areále Baťov proběhlo fotbalové trojutkání pořádané SK Baťov 1930 mezi benjamínky oddílů SK Baťov 1930 z.s.,
Žlutavou a Tlumačovem. Nejmladší naděje všech tří oddílů neodradilo ani nepříliš vlídné počasí a zahráli si mezi sebou několik fotbalových zápasů,
ve kterých ani nešlo o výsledek, jako spíš o prohloubení jejich lásky k fotbalu.

Nakonec byli všichni účastníci tohoto trojutkání odměněni sladkostmi.