Ladislav Brslica |

Naše zástupce v dresu Výběru Zlínského kraje čeká boj o Dublin

Mají před sebou posledního soupeře, čtvrtou překážku v cestě za vytouženým postupem na evropský šampionát amatérských týmů. Fotbalový výběr Zlínského kraje se chystá na velké finále Regions Cupu. Svěřenci trenérů Lukáše Motala a Romana Koleniče na stadionu Humpolce vyzvou soupeře ze Středočeského kraje.

Třaskavý souboj o cennou trofej a postup do Dublinu začíná ve středu v 17.30.
Parta ze Zlínska jede na Vysočinu s velkým odhodláním a jasným cílem. „Chceme zvítězit,“ říká odhodlaně trenér Lukáš Motal.
„Do finále jsme se dostali tvrdou prací. Přešli jsme přes tři těžké soupeře. Kluci od prvního srazu šli za úspěchem. Postup do Dublinu je pro ně obrovskou motivací. Věřím, že se na zápas dobře připravíme a že jej zvládneme. Snad se štěstí přikloní na naši stranu,“ doufá Motal.
I když konec července není optimálním termínem na finále Region Cupu, výběr ze Zlínska pojede do Humpolce v tradičním složení. „I když je čas dovolených, prázdnin, nikdo se nám neomluvil. Nominace v podstatě kopíruje poslední zápas s Jihomoravským krajem,“ říká manažer týmu a člen výkonného výboru KFS Zlín Petr Labancz.
Známý funkcionář, jenž šéfuje diviznímu Holešovu, mužstvu před klíčovou bitvou věří. „Kluci jsou natěšení. Vůle poprat se o to je obrovská. Všichni si váží toho, že mohou takový zápas odehrát,“ všímá si Labancz.

„Porážka by jistě přinesla zklamání nás všech, protože účast v Dublinu je velké lákadlo. Sílu soupeře samozřejmě respektujeme, ale kromě Vysočiny jsme porazili všechny moravské rivaly a do finále jsme se nedostali nějakou náhodou,“ upozorňuje.

„Také Jihomoravský kraj měl v sestavě všechny hráče, rovněž nás strašili a my jsme mu nakonec dokázali dát pět gólů,“ připomíná poslední úspěch dvaapadesátiletý činovník.

Výběr Zlínského kraje se sejde ve středu ráno v Holešově, kde absolvuje lehký trénink i taktickou přípravu a po společném obědě ve třináct hodin vyrazí směr Humpolec. Právě v jedenáctitisícovém městě bitva o cennou trofej i letenky do Irska vypukne.

Hráči si ale ještě dovolenou na podzim nehlásí, na to mají času dost. „Nyní se soustředíme na samotné finále, tyto věci bychom případně řešili až později. Je to hudba budoucnosti,“ ví Motal.

Fanoušci mohou duel živě sledovat na svazovém webu fotbal.cz, komentovat bude David Kalous z České televize.
Zdroj: https://zlinsky.denik.cz/fotbal-kraj/krajsky-vyber-ceka-v-humpolci-finale-regions-cup-motivaci-je-postup-do-dublinu-2.html

Facebook

Aktuální články

Ve druhém přípravném utkání muži doma remizovali se Slušovicemi

Ve druhém přípravném utkání se našim mužům dařilo lépe a s 'krajskými' Slušovicemi remizovali 2:2, když v zápase...

Další ročník oblíbeného fotbalového kempu SKB je minulostí

Oblíbenost našeho Příměstského fotbalového kempu stále stoupá a tak asi není až tak překvapivé, že namísto původně plánovaných 40...

V úvodním přípravném zápase naši muži těsně podlehli Brumovu

Úvodní přípravné utkání se našim mužům výsledkově nevydařilo, na půdě účastníka krajského přeboru jednobrankovým rozdílem...

Fotbal Partner