Ladislav Brslica | | Žáci

Žáci se zúčastnili mezinárodního turnaje v Rakousku

Ve dnech 26.- 28.5.2023 se mladší a starší žáci kategorií U- 13 a U - 15 zúčastnili mezinárodního fotbalového turnaje Mozart Trophy v rakouském Salzburku. Už jubilejní 20. ročník turnaj pořádaný od roku 2003 přinesl utkání zástupců 7 států:  Chorvatska, Itálie, Německa,Polska, Slovenska, Rakouska a Česka.

Mladší žáci obsadili ve skupině krásné druhé místo a postoupili do dalších vyřazovacích zápasů, když porazili FK Neratovice 2:0, SK Salzburk 1:0 a prohráli s TSV Haunstetten 0:1. Ve čtvrtfinále zdolali FK Viktoria Žižkov A 1:0.
V semifinále podlehli mužstvu Liefering SV 0:1 a v souboji o třetí místo pak i FK Viktorii Plzeň B 3:1 

Starší žáci po dobrém sobotním začátku, když porazili SK Wedemark 3:0 a remizovali s týmem Rapid Oberlaa 0:0 už v neděli nenavázali na své výkony a prohráli s Spvgg Neckaretz i FK Neratovice shodně 0:1. V obou zápasech neproměnili vyložené šance na vedení a při krátké hrací době 20 minut už nestihli skóre zvrátit. V utkání o 7. místo s italskou Venezii poté zaslouženě zvítězili 2:0.

Kromě srovnání výkonnosti s vrstevníky z jiných zemí si hráči v sobotu prohlédli historické centrum Salzburku s krásnou kašnou a rodný dům skladatele Mozarta.

Poděkování patří všem hráčům a trenérům oddílu SKB 1930, že se postarali o dobrou reprezentaci našeho města, sponzorské firmě Vschody.cz a všem rodičům, kteří své potomky vedou ke sportu a dokáží je vždy podpořit.

Facebook

Aktuální články

Muži v dalším zápase hostí HFK Olomouc netradičně v sobotu, dorost zajíždí do Bojkovic

V dalším kole se cesty našeho A-týmu a dorostu takříkajíc rozejdou, když muži odehrají svůj zápas podruhé v řadě doma (- POZOR,...

Dorostenecké derby dominantně ovládl domácí Baťov a drží tak titul Vládci Otrokovic

V sobotním městském derby naši dorostenci uštědřili svému soupeři z druhého konce našeho města tvrdý direkt, když jej doslova...

Klub se před utkáním se Skašticemi slavnostně rozloučil s čtveřicí našich bývalých hráčů

Ještě než v pátek zazněl úvodní hvizd do píšťalky při výkopu našeho souboje se Skašticemi, proběhlo slavnostní poděkování našim...

Fotbal Partner