Ladislav Brslica | | Žáci

Žáci se zúčastnili mezinárodního turnaje v Rakousku

Ve dnech 26.- 28.5.2023 se mladší a starší žáci kategorií U- 13 a U - 15 zúčastnili mezinárodního fotbalového turnaje Mozart Trophy v rakouském Salzburku. Už jubilejní 20. ročník turnaj pořádaný od roku 2003 přinesl utkání zástupců 7 států:  Chorvatska, Itálie, Německa,Polska, Slovenska, Rakouska a Česka.

Mladší žáci obsadili ve skupině krásné druhé místo a postoupili do dalších vyřazovacích zápasů, když porazili FK Neratovice 2:0, SK Salzburk 1:0 a prohráli s TSV Haunstetten 0:1. Ve čtvrtfinále zdolali FK Viktoria Žižkov A 1:0.
V semifinále podlehli mužstvu Liefering SV 0:1 a v souboji o třetí místo pak i FK Viktorii Plzeň B 3:1 

Starší žáci po dobrém sobotním začátku, když porazili SK Wedemark 3:0 a remizovali s týmem Rapid Oberlaa 0:0 už v neděli nenavázali na své výkony a prohráli s Spvgg Neckaretz i FK Neratovice shodně 0:1. V obou zápasech neproměnili vyložené šance na vedení a při krátké hrací době 20 minut už nestihli skóre zvrátit. V utkání o 7. místo s italskou Venezii poté zaslouženě zvítězili 2:0.

Kromě srovnání výkonnosti s vrstevníky z jiných zemí si hráči v sobotu prohlédli historické centrum Salzburku s krásnou kašnou a rodný dům skladatele Mozarta.

Poděkování patří všem hráčům a trenérům oddílu SKB 1930, že se postarali o dobrou reprezentaci našeho města, sponzorské firmě Vschody.cz a všem rodičům, kteří své potomky vedou ke sportu a dokáží je vždy podpořit.

Facebook

Aktuální články

Je tu další ročník REGIONS´CUPU, i letos má SKB ve výběru kraje své zástupce

Středa 24.4.2024 bude dnem, kdy do dalšího ročníku REGIONS´CUPU vstoupí výběr Zlínského KFS, který jakožto obhájce loňského...

Muži druhému celku tabulky vzdorovali hodinu, rozhodl smolný vlastní gól

Muži sehráli na půdě favorizovaných Kozlovic vyrovnaný zápas, ve kterém bohužel nedokázali zužitkovat žádnou ze svých šancí. Soupeř...

Dorost potvrdil roli favorita a v domácím utkání zdolal Hluk

Po porážce v Bojkovicích měl dorost ideální příležitost k napravení reputace, když v domácím prostředí v sobotním dopoledni...

Fotbal Partner