Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Baťov po derby počítá ztráty

06.10.2019 | Ladislav Brslica

Propršené derby se baťovským zvládnout nepodařilo, krom bodů navíc přišli o svého kapitána P.Bršlicu a novou posilu D.Pěničku, kteří si ze zápasu odnesli zranění

10. kolo | Sobota 05.10.2019, 15:00 | UT Baťov

SK Baťov - FC Kvasice

3:4

0:2

Branky: 56. Zapletal M., 75. Krajča, 85. Žáček - 20.,43.,54. Zapletal J., 61. Neubert

Žluté karty: 44. Žáček, 45. Zapletal M. - 44. Neubert, 90. Svoboda

Rozhodčí: Filip Schnürmacher - Jan Gloser, Karolína Jílková

Diváci: 293

SK Baťov: Vitásek R.(B) - Pěnička, Bršlica P.(K) (5. Vitásek M., 87. Bršlica A.), Bína (87.Holman), Krajča, Zapletal M., Kašík, Dvořáček, Žáček, Ondráš, Sotolář

FC Kvasice: Svoboda (B) - Pospíšil, Šilinger, Stratil, Vojtášek, Lepša, Pulkert, Zapletal J.(84. Panák), Neubert, Dvořák, Moravec

Komentář

V souboji druhého týmu s prvním byl k vidění zápas vysoké úrovně, kterému nechybělo vůbec nic - hráči početným divákům nabídli fotbal plný branek a pěkných kombinačních akcí, jediným mínusem tak bylo počasí, které rozhodně nešetřilo vodou, naštěstí nejsilnější déšť přišel o poločase, takže se utkání mohlo odehrát bez nějakých problémů.

Hned v úvodu zápasu přišla nečekaná jobovka - Pavel Bršlica se skácel k zemi s tím, že ho píchlo ve stehenním svale. Následovalo vynucené střídání a přeskupení sestavy, čímž do značné míry utrpěla naše obranná součinnost.

Pokud jsme čekali, že nás Kvasice přimáčknou k naší brance, byli jsme překvapení - hosté Baťovu přenechali iniciativu a zaujali vyčkávací taktiku. Ta se jim bohatě vyplatila, domácí si sice několik šancí po hezkých kombinacích připravit dokázali, ale ani jednu z nich nedokázali dovést do úspěšného konce. To Kvasice byly daleko efektivnější, trpělivě si počkali na chyby a jakmile přišly, nemilosrdně je ztrestaly, jejich kvalita v ofenzivní fázi byla opravdu velmi vysoká. Do hlavní role se v jejich barvách pasoval Josef Zapletal, který se do poločasu prosadil dvakrát, hattrick pak zkompletoval hned zkraje druhé půle.
Domácí však rozhodně ani za nepříznivého stavu nesložili zbraně a sympaticky se rvali o jakoukoliv šanci na snížení, odměnou jim tak byl gól Martina Zapletala, kterým bleskově korigoval stav na 1:3. Euforii domácích však po pár minutách zchladil Neubert, který z malého vápna přidal čtvrtou branku. Ani za tohoto stavu to však baťovští nezabalili a rvali se dál. Když se povedlo Krajčovi a poté Žáčkovi snížit na rozdíl jediné branky, rýsovala se dramatická koncovka, na vyrovnání však zbývalo příliš málo času a kvasičtí si již vítězství pohlídali.

Ohlasy

"Prohra na domácím hřišti mrzí, ale naši hráči nezklamali a soutěž ještě nekončí. Zápas v deštivém a bouřlivém prostředí snad diváky bavil, ti si zaslouží  velký obdiv za podporu. Škoda, že se nám hned v prvních minutách zranil Pavel Bršlica, museli jsme přeskupit sestavu a obranná souhra tak utrpěla. Hra byla vyrovnaná, trochu opatrná. Naše šance brankou neskončily, tak udeřil soupeř, po brejkových situacích vstřelil dva góly a poločas vedl dva nula. Druhý poločas nabídl fotbal velkých kvalit hoden obou soupeřů krajského přeboru. Rychlé akce Kvasic končily v naší brance, nám to začalo padat až ke konci zápasu, víc než snížení na 3:4  jsme však už nestihli, i když tlak v závěru byl drtivý. Děkujeme všem za poctivou práci a reprezentaci klubu SK Baťov."
Miroslav Sečen, asistent trenéra SK Baťov

Petr Blaha, trenér Kvasic: „Proti nejkvalitnějšímu celku, co jsme na podzim vyzvali, jsme vsadili na vyčkávací taktiku s obranným valem ve středu hřiště.
Mladý, běhavý tým jsme nechali rozehrávat a vsadili na brejky, které nám vycházely. Za stavu 4:1 jsem očekával, že duel v poklidu dohrajeme, ale posledních dvacet minut jsme upustili z našeho „správného fotbalu“. Baťov nás i díky standardkám přitlačil, snížil na rozdíl gólu a my se strachovali o výhru do posledních vteřin. Naštěstí jsme ji ubránili.“

Letos se opět můžeme 25.12. těšit na tradiční Vánoční fotbálek

Stejně jako vloni tak i letos se o Vánocích můžeme těšit na tradiční Vánoční fotbálek. Po loňském úspěchu, kdy se pod patronací...

SK Baťov pořádal halový turnaj předpřípravek

Poslední listopadová sobota v otrokovické Městské hale patřila fotbalovým benjamínkům

Mladší žáci se zúčastnili mezinárodního turnaje v Bruntále

Jako každoročně i letos jsme využili pozvání spřáteleného mužstva z Bruntálu k účasti na silně obsazeném Mezinárodním turnaji...