Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Napsali o nás v lednových Otrokovických novinách

28.01.2021 | Ladislav Brslica

SK Baťov 1930 se i za ztížených podmínek připravuje na jarní část sezóny

S nadějí na lepší zítřky, ale hlavně se spoustou otazníků nahlíží na nejbližší budoucnost vedení fotbalového klubu SK Baťov 1930. Když se fotbalový život zastavil na jaře 2020, nikdo si nepřipouštěl, že by se taková situace ještě někdy mohla opakovat. Jenomže na podzim udeřil Covid znovu a tentokrát ještě větší silou, takže se sportovní život na výkonnostní úrovni zastavil podruhé. Fotbalisty ze severní části Otrokovic to může mrzet dvojnásob, protože mají své soutěže výborně rozehrané – muži v krajském přeboru ze 3.místa kontrolují špičku tabulky, také dorost má z 5.pozice čelo soutěže na dostřel, žákovské týmy si pak v krajské soutěži tradičně drží klidný střed tabulky a nutno zmínit i nově hrající záložní tým mladších žáků, kterým Baťov zareagoval na nadstandartní počet hráčů v této kategorii a přihlášením B týmu do okresní soutěže tak všem zajistil dostatečné herní vytížení.

Soutěže jsou tedy rozehrány slušně, jaké jsou ale plány na jarní část sezóny? Ty se samozřejmě budou odvíjet zejména dle aktuální epidemiologické situace, která momentálně v České republice vládne. Úterý 12.1.2021 bylo původně dnem, kdy se hráči měli opět začít scházet na společné tréninky, protiepidemický systém PES však velí jinak a tak musí hráči nabírat tolik potřebnou fyzičku na jarní kola pouze samostatně na základě individuálních tréninkových plánů, které dostávají od svých trenérů. Prim tak samozřejmě hrají především naběhané kilometry ať už ve městě, nebo v lese, spousta zejména starších hráčů využila ideální podmínky na horách k výběhu na běžkách. Všichni pevně věří, že první březnový víkend, na který jsou naplánovaná úvodní kola krajského přeboru mužů i dorostu, bude situace s koronavirem už na takové úrovni, aby se fotbalové soutěže mohly začít hrát, byť nejspíš za specifických hygienických podmínek.

Jaké další akce fotbalový klub SK Baťov na rok 2021 chystá? Již dnes je jasné, že některé z nich se ze zřejmých důvodů letos neuskuteční, což se bohužel týká zejména Memoriálu M. Hlobila – tradičního mezinárodního turnaje mladších žáků, který bývá velmi dobře obsazen a jehož úroveň každým rokem stoupá. Zrušit jsme museli také dva zimní halové turnaje přípravek, o spoustu dramatických soubojů přidou i naši benjamíci, jimž jsme jejich velmi oblíbený halový turnaj též museli odvolat.
Naději na uskutečnění však stále ještě živíme u tradičního Turnaje osvobození města Otrokovic mladších a starších přípravek, jenž každoročně pořádáme v květnu, v závěru jarní části sezóny bychom pak rádi uskutečnili Benefiční utkání SKB – vs. Výběr kraje JJ, na kterém se vedle patrona akce a našeho odchovance Jakuba Jugase organizačně spolupodílíme a který jsme museli přesunout z obvyklého prosincového termínu.

Pokud tedy sezóna proběhne alespoň nějak, určitě hráči, rodiče a fanoušci klubu SK Baťov nepřijdou o oblíbené Společné zakončení sezony, na prázdniny opět chystáme Příměstský fotbalový kemp, jehož první ročník sklidil velký ohlas a velmi příznivou odezvu.

Fotbalový klub SK Baťov tedy s nepříznivou epidemiologickou situací bojuje jak jen může, vedení klubu využívá všech dostupných možností, aby svým členům, a to zejména početným mládežníkům zajistil sportovní vyžití, kterého tato doba přináší čím dál méně. Doufejme, že se epidemii podaří brzy zkrotit a že se tak budeme moct vrátit tam, kde to máme nejraději – na zelené fotbalové trávníky.

 

Za SK Baťov 1930. z.s.

Ladislav Bršlica
člen VV SKB

 
Aktuální články
Odpískáno, odmáváno - sezóna je definitivně ukončena

Na základě harmonogramu rozvolňování ze strany státních institucí, byl VV FAČR na svém úterním zasedání dne 4. 5. 2021 nucen schválit...

 
Novým předsedou Zlínského KFS se stal František Hubáček

Jedno kolo stačilo na vše. Novým šéfem kopané ve Zlínském kraji se stal dosavadní místopředseda František Hubáček. Funkcionář z...

 
Středa 28.4. je veledůležitým dnem pro fotbal ve Zlínském kraji

Tento den totiž proběhne volba nového předsedy KFS Zlín. O tento post se utkají dva kandidáti, Brímus už ne. Své želízko v ohni zde bude...

 
Sezona pravděpodobně končí, šanci na dohrání má už asi jen mládež
 
Mládežníci již opět trénují, byť za přesně vymezených podmínek
 
Tradiční květnový turnaj přípravek bohužel i letos zrušen!!
 
KFS Zlín: Desatero pro restart soutěží
 
Všechny zápasy sezony se již určitě nestihnou odehrát
 
POZOR !!! Kapacita letního Příměstského kempu je naplněna!!!
 
Zlínský deník: Fotbalový Baťov by případnou možnost postupu zvážil
 
Utkání

Muži A | Neděle 04.10.2020, 15:00
9. kolo
3:4
Boršice - Baťov
 
Muži A | Pátek 09.10.2020, 18:30
10. kolo
4:1
Baťov - Morkovice
 
Tabulky
1. Luhačovice 22
2. Holešov   19
3. Baťov 18
4. Slušovice 16
5. Morkovice 16
6. Nedašov 15
7. Napajedla 15
8. Kvasice 13
9. Štítná nVl 12
10. V. Karlovice 11
11. Nevšová 11
12. Bystřice pH 10
13. Val.Polanka  6
14. Boršice  5
Partneři
 
 
 
 
SK Baťov - kontakt: hyna.brsla@seznam.cz RSS