Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Středa 28.4. je veledůležitým dnem pro fotbal ve Zlínském kraji

28.04.2021 | Ladislav Brslica

Tento den totiž proběhne volba nového předsedy KFS Zlín. O tento post se utkají dva kandidáti, Brímus už ne. Své želízko v ohni zde bude mít i klub SK Baťov 1930, jedním ze dvou kandidátů je totiž náš předseda Vlastimír Hrubčík!

Volby do Zlínského krajského fotbalového svazu se podle všeho na čtvrtý pokus uskuteční. Po předchozích odkladech z důvodu přísných epidemiologických opatření spojených s covidem by se měli vybraní delegáti, zástupci klubů, sejít na volební valné hromadě ve středu 28. dubna 2021 od 16 hodin v hotelu Moskva.

„Bude to podobný scénář, jako při posledním setkání nižší distance – okresního fotbalového svazu. Opatření – tedy nutný negativní covid test ne starší tří dnů, který si mohou účastníci opět nechat udělat zdarma hodinu před začátkem na místě, roušky a rozestupy,“ shrnul v kostce stále ještě úřadující předseda Zlínského KFS Pavel Brímus.

Ten svůj mandát na okresní úrovni před měsícem obhájil, ale do znovukandidování do krajského předsednictví, stejně jako do nejvyššího Výkonného výboru FAČR se už nepustí.

Třebaže dle posledních informací sekretariátu KFS do začátku valné hromady oficiálně neoznámí jména kandidátů do vedení krajského svazu a revizní komise, někteří kandidáti se již sami klubům různou formou představili a žádají o podporu.

Po čtyřleté přestávce se o post předsedy KFS bude ucházet otrokovický 52letý Vlastimír Hrubčík. Předtím vedl kopanou ve Zlínském kraji deset let. „Konečné rozhodnutí kandidovat jsem udělal začátkem března. Důvod byl zejména ten, jakým názorovým směrem se Zlínský KFS poslední volební období ubíral,“ v krátkosti vysvětlil.

Silného protikandidáta ale bude mít v o deset let starším Františku Hubáčkovi. Ostřílený fotbalový funkcionář z Luhačovic, který několik let i starostoval lázeňskému městu, naposledy působil ve vedení Zlínského KFS coby místopředseda, by měl navázat na práci stávajícího výkonného výboru. „Mé rozhodnutí padlo v minulém týdnu. Bylo velmi rychlé a přišlo v okamžiku, kdy jsem se dozvěděl, že současný předseda už nebude kandidovat. Myslím, že za poslední čtyři roky se podařilo krajský fotbalový svaz stabilizovat ekonomicky i lidsky.

Podařila se spousta věcí a záměrů, z nichž ještě ne všechny jsou dotaženy do konce. Proto v podstatě cítím povinnost, jako končící místopředseda, pokračovat dále v této práci.

Jak volby dopadnou, budeme vědět ve středu večer, kdy osud nového vedení bude mít v rukou čtyřicítka delegátů z řad klubů OFS a KFS. „Výběr volitelů je dlouhodobě daný. Za každý okres si daný výkonný výbor zvolí pět zástupců, z krajských soutěží pak o volitelích rozhoduje postavení týmů po podzimní části, kdy z přeboru posílá zástupce pětice v tabulce nejvýše postavených, a z dalších soutěží I. A a I. B třídy pak trojice nejlepších,“ upřesnil dosavadní člen VV Zlínského KFS a předseda STK Stanislav Travenec.

Zdroj: https://zlinsky.denik.cz/fotbal-kraj/o-post-predsedy-kfszlin-se-utkaji-dva-kandidati-brimus-uz-ne-20210422.html

 
Aktuální články
Výsledkové ohlédnutí za víkendem 12./13.6.

Ani další víkend se neobešel bez fotbalu v podání našich barev, zde přinášíme naše výsledky:

 
Benefice v novém termínu opět lámala rekordy - vybralo se 215 000 Kč !!!

Změnilo se datum, jiná byla taky hrací plocha. Boží hod, mrazivé počasí a umělou trávu nahradilo léto, sluníčko i pečlivě střižený...

 
Na benefičním fotbalovém utkání se představí i Grygera, Nezmar či Jiráček

Pandemická situace v loňském prosinci bohužel neumožnila odehrát oblíbené benefiční utkání Výběru kraje Jakuba Jugase vs. domácí SK...

 
Výsledkový servis - přípravná utkání 5.6.2021
 
SAB hostil kemp reprezentace ČR - U18
 
Penaltové drama v Evropské lize? Co teprve Baťov a Fryšták!
 
Co nás čeká ve zbytku této nešťastné "covidové" sezóny?
 
Zápis SKB v Knize rekordů zůstane nepřekonán, od příští sezóny bez penalt
 
Ztratili jsme kamaráda a bývalého spoluhráče...
 
Odpískáno, odmáváno - sezóna je definitivně ukončena
 
Utkání

Muži A | Neděle 04.10.2020, 15:00
9. kolo
3:4
Boršice - Baťov
 
Muži A | Pátek 09.10.2020, 18:30
10. kolo
4:1
Baťov - Morkovice
 
Tabulky
1. Luhačovice 22
2. Holešov   19
3. Baťov 18
4. Slušovice 16
5. Morkovice 16
6. Nedašov 15
7. Napajedla 15
8. Kvasice 13
9. Štítná nVl 12
10. V. Karlovice 11
11. Nevšová 11
12. Bystřice pH 10
13. Val.Polanka  6
14. Boršice  5
Partneři
 
 
 
 
SK Baťov - kontakt: hyna.brsla@seznam.cz RSS