Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Středa 28.4. je veledůležitým dnem pro fotbal ve Zlínském kraji

28.04.2021 | Ladislav Brslica

Tento den totiž proběhne volba nového předsedy KFS Zlín. O tento post se utkají dva kandidáti, Brímus už ne. Své želízko v ohni zde bude mít i klub SK Baťov 1930, jedním ze dvou kandidátů je totiž náš předseda Vlastimír Hrubčík!

Volby do Zlínského krajského fotbalového svazu se podle všeho na čtvrtý pokus uskuteční. Po předchozích odkladech z důvodu přísných epidemiologických opatření spojených s covidem by se měli vybraní delegáti, zástupci klubů, sejít na volební valné hromadě ve středu 28. dubna 2021 od 16 hodin v hotelu Moskva.

„Bude to podobný scénář, jako při posledním setkání nižší distance – okresního fotbalového svazu. Opatření – tedy nutný negativní covid test ne starší tří dnů, který si mohou účastníci opět nechat udělat zdarma hodinu před začátkem na místě, roušky a rozestupy,“ shrnul v kostce stále ještě úřadující předseda Zlínského KFS Pavel Brímus.

Ten svůj mandát na okresní úrovni před měsícem obhájil, ale do znovukandidování do krajského předsednictví, stejně jako do nejvyššího Výkonného výboru FAČR se už nepustí.

Třebaže dle posledních informací sekretariátu KFS do začátku valné hromady oficiálně neoznámí jména kandidátů do vedení krajského svazu a revizní komise, někteří kandidáti se již sami klubům různou formou představili a žádají o podporu.

Po čtyřleté přestávce se o post předsedy KFS bude ucházet otrokovický 52letý Vlastimír Hrubčík. Předtím vedl kopanou ve Zlínském kraji deset let. „Konečné rozhodnutí kandidovat jsem udělal začátkem března. Důvod byl zejména ten, jakým názorovým směrem se Zlínský KFS poslední volební období ubíral,“ v krátkosti vysvětlil.

Silného protikandidáta ale bude mít v o deset let starším Františku Hubáčkovi. Ostřílený fotbalový funkcionář z Luhačovic, který několik let i starostoval lázeňskému městu, naposledy působil ve vedení Zlínského KFS coby místopředseda, by měl navázat na práci stávajícího výkonného výboru. „Mé rozhodnutí padlo v minulém týdnu. Bylo velmi rychlé a přišlo v okamžiku, kdy jsem se dozvěděl, že současný předseda už nebude kandidovat. Myslím, že za poslední čtyři roky se podařilo krajský fotbalový svaz stabilizovat ekonomicky i lidsky.

Podařila se spousta věcí a záměrů, z nichž ještě ne všechny jsou dotaženy do konce. Proto v podstatě cítím povinnost, jako končící místopředseda, pokračovat dále v této práci.

Jak volby dopadnou, budeme vědět ve středu večer, kdy osud nového vedení bude mít v rukou čtyřicítka delegátů z řad klubů OFS a KFS. „Výběr volitelů je dlouhodobě daný. Za každý okres si daný výkonný výbor zvolí pět zástupců, z krajských soutěží pak o volitelích rozhoduje postavení týmů po podzimní části, kdy z přeboru posílá zástupce pětice v tabulce nejvýše postavených, a z dalších soutěží I. A a I. B třídy pak trojice nejlepších,“ upřesnil dosavadní člen VV Zlínského KFS a předseda STK Stanislav Travenec.

Zdroj: https://zlinsky.denik.cz/fotbal-kraj/o-post-predsedy-kfszlin-se-utkaji-dva-kandidati-brimus-uz-ne-20210422.html

 
Aktuální články
Vedení SKB připravilo pro trenéry spolu s ostatními činovníky malou odměnu

Tou odměnou pro všechny, kteří se podílejí na chodu našeho klubu, byl výlet do renomovaného vinného sklípku v Čejkovicích, kde nám krom...

 
Muži zakončili úspěšnou první část sezóny malým posezením :)

Hráči A-týmu spolu s trenéry a hosty z řad fanoušků či dalších činovníků z vedení klubu se sešli v sobotu 13.11., aby společně...

 
Mladší žáci obsadili 4.místo na halovém turnaji OFS ve Zlíně

Mladší žáci se v neděli 14.11.21 zúčastnili halového turnaje OFS ve Zlíně, kde obsadili po solidním výkonu pěkné 4 místo.

 
Pololetní vysvědčení jednotlivých týmů SKB - zazářili muži a žáci
 
Inspirace na Vánoce?
 
Boršice se ve šlágru kola rozešly s Baťovem bez branek
 
Dorost završil podzim tříbodovým importem z Uh.Brodu
 
Starší žáci zakončili podzim vydřeným vítězstvím nad St. Městem
 
Mladší žáci v gólové přestřelce nakonec na body nedosáhli
 
Muži v posledním domácím zápase podzimu zdolali Brumov
 
Utkání

Muži A | Pátek 22.10.2021, 18:30
13. kolo
3:0
Baťov - FC Brumov
 
Muži A | Neděle 31.10.2021, 13:30
1. kolo
0:0
Boršice - Baťov
 
Tabulky
1. Baťov 30
2. Luhačovice   26
3.
Slušovice
26
4. Napajedla 25
5. Kvasice 23
6. Boršice 23
7. Brumov 18
8. Bystřice pH 18
9. Morkovice 16
10. Nedašov 15
11. Nevšová 13
12. Štítná nVl 10
13. Val.Polanka 10
14. V.Karlovice   3
Partneři
 
 
 
 
SK Baťov - kontakt: hyna.brsla@seznam.cz RSS