Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Zápis SKB v Knize rekordů zůstane nepřekonán, od příští sezóny bez penalt

21.05.2021 | Ladislav Brslica

Po sedmi letech končí v nižších krajských soutěžích na Zlínsku disciplína, která zejména pro fanoušky byla velmi atraktivní, pro řadu fotbalistů se ale stala noční můrou.

Řeč není o ničem jiném, než o penaltových rozstřelech. Tedy tehdy, pokud utkání v řádné hrací době skončí remízou a právě „desítky“ mají rozhodnout o vítězi a majiteli druhého prémiového bodu.
„Někdy to ale bylo nespravedlivé a občas se s tím i kalkulovalo, kšeftovalo,“ sílily v posledních sezonách hlasy z klubů!
Snad i proto Výkonný výbor Zlínského KFS se na svém posledním zasedání rozhodl ve všech svých soutěžích vrátit ke klasickému modelu a utkání a od nového soutěžního ročníku již duely nebudou muset mít za každou cenu svého vítěze. V případě remízy se již nebudou kopat penalty, přesněji série pěti pokusů z desítky.
„Hlavním důvodem je vedle klesajícího zájmu v této herní činnosti pokračovat především komplikace pro rozhodčí, kterých je nedostatek. V případě prodloužení remízového zápasu o penaltový rozstřel to komplikuje přesun sudích k dalším utkáním.
Už se několikrát totiž stalo, že rozhodovala až nějaká dvacátá série a duel se protáhl o několik desítek minut. A ty pak rozhodčím chyběly. Zvláště, když přejezdy především v kraji jsou velké,“ vysvětlil předseda komise rozhodčích a člen VV Zlínského KFS Stanislav Volek.
„Už když se penalty do mužských soutěží zaváděly, bylo to pro všechny především zpestření,“ poznamenal.
Vedení krajské kopané žádnou speciální anketu napříč nepřichystalo, ale dlouhodobě sbíralo názory klubů. Jejich zájem přitom měl sestupnou tendenci. „Při rozhodování jsme přihlédli na apel rozhodčích, kteří se několikrát kvůli penaltám dostali ne vlastní vinou do časového stresu, hlavně na podzim a brzy na jaře. Pro fanouška je rozstřel trochu atraktivnější, ale při výsledku 0:0 nebo 1:1 to již příliš nevyřeší,“ vnímá předseda STK Zlínského KFS Stanislav Travenec.
„Uvidíme, co na to řeknou kluby, ale opravdu již sílily hlasy, že je nechtějí kopat,“ dodal svůj postřeh šéf STK.
Po vzoru kraje rozhodlo také vedení OFS Kroměříž.
„Stejně jako před sedmi lety, i nyní jsme dali na doporučení a rozhodnutí kraje. I u nás je hlavním důvodem zrušení komplikace práce sudích, hlavně při přejezdech,“ potvrdil šéf předseda OFS Libor Kopčil.
„U mládeže jsme ale penalty zachovali, kvůli jiným většinou dopoledních časů nám situaci nekomplikují.
Ve Zlínském okrese podle všeho také k podobnému kroku sáhnou, ale rozhodnuto ještě není.
„Celou situací se budeme zaobírat na nejbližším výkonném výboru, kde také rozhodneme,“ řekl předseda fotbalu na Zlínsku Pavel Brímus.
Podle všeho se k rozhodnutí kraje přidají také na Vsetínsku. Zde však definitivní rozhodnutí teprve padne na základě ankety, která budou součástí přihlášek klubů do soutěží.
„V posledních letech vždy vítězila varianta kopat penalty v případě remízy. Každý rok ale těchto příznivců ubývalo. Uvidíme, jak anketa dopadne jak směrem k mužům, tak i mládeži. Zde bych si totiž i kvůli pilování této herní dovednosti, ke které se hned tak každý mladý hráč nedostane, byl pro zachování. Ale jak jsme říkal, rozhodnou kluby, názor většiny,“ dodal rozhodně šéf OFS Stanislav Volek.
Jediným okresem, kterého se rozhodnutí netýká, je Uherské Hradiště. Zde jako jediní v kraji na tuto novinku před sedmi lety nepřistoupili a celou dobu hrají i na remízy.
„Už tehdy jsme měli málo rozhodčích a věděli, že toto řešení je trochu problémové,“ poznamenal předseda OFS na Slovácku František Miko.

 
Aktuální články
Na Baťově se v pátek slavilo, postupovou párty odnesly Napajedla

Přesto že se o vítězství Baťova v krajském přeboru a jeho postupu do divize rozhodlo už před týdnem, pořádnou oslavu si spolu s diváky...

 
Přijďte s námi v pátek oslavit (nejen) TITUL !!!

Srdečně vás zveme na další fotbalový víkend - tentokrát o to sladší, že se bude odehrávat v duchu oslav historického vítězství...

 
Dorostu rožnovská umělka nevoněla a domů si přivezl porážku

Dorost v Rožnově celý zápas tahal za kratší konec. Na první dvě branky sice ještě stačil zareagovat vyrovnávacími góly, třetí a...

 
Rezerva žáků využila zaváhání Tečovic a opět vévodí tabulce!
 
Je to tam !!! WE ARE THE CHAMPIONS !!!!! Muži 4 kola před koncem slaví !!!
 
Mladší žáci odčinili těsnou porážku ze Slavičína a porazili Bojkovice
 
Starší žáci propadli v produktivitě a doma Bojkovicím podlehli
 
Starší žáci loupili ve Slavičíně, z Hrádku vezou zaslouženou výhru
 
Mladší žáci se z umělky v Hrádku vrací s prázdnou, v dohrávce Slavičínu podlehli
 
Úspěšný víkend našich barev završila rezerva žáků porážkou Mladcové
 
Utkání

Muži A | Pátek 27.05.2022, 18:30
24. kolo
5:2
Baťov - Napajedla
 
Muži A | Pátek 03.06.2022, 18:30
25. kolo
VS.
Baťov - Valašská Polanka
 
Tabulky
1. Baťov 55
2. Slušovice   40
3.
Kvasice
37
4. Boršice 37
5. Luhačovice 35
6. Napajedla 33
7. Brumov 33
8. Morkovice 29
9. Nedašov 28
10. Nevšová 25
11. Štítná nVl 24
12. Bystřice pH 24
13. Val.Polanka 18
14. V.Karlovice   8
Partneři 
 
 
 
SK Baťov - kontakt: hyna.brsla@seznam.cz RSS