Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Zápis SKB v Knize rekordů zůstane nepřekonán, od příští sezóny bez penalt

21.05.2021 | Ladislav Brslica

Po sedmi letech končí v nižších krajských soutěžích na Zlínsku disciplína, která zejména pro fanoušky byla velmi atraktivní, pro řadu fotbalistů se ale stala noční můrou.

Řeč není o ničem jiném, než o penaltových rozstřelech. Tedy tehdy, pokud utkání v řádné hrací době skončí remízou a právě „desítky“ mají rozhodnout o vítězi a majiteli druhého prémiového bodu.
„Někdy to ale bylo nespravedlivé a občas se s tím i kalkulovalo, kšeftovalo,“ sílily v posledních sezonách hlasy z klubů!
Snad i proto Výkonný výbor Zlínského KFS se na svém posledním zasedání rozhodl ve všech svých soutěžích vrátit ke klasickému modelu a utkání a od nového soutěžního ročníku již duely nebudou muset mít za každou cenu svého vítěze. V případě remízy se již nebudou kopat penalty, přesněji série pěti pokusů z desítky.
„Hlavním důvodem je vedle klesajícího zájmu v této herní činnosti pokračovat především komplikace pro rozhodčí, kterých je nedostatek. V případě prodloužení remízového zápasu o penaltový rozstřel to komplikuje přesun sudích k dalším utkáním.
Už se několikrát totiž stalo, že rozhodovala až nějaká dvacátá série a duel se protáhl o několik desítek minut. A ty pak rozhodčím chyběly. Zvláště, když přejezdy především v kraji jsou velké,“ vysvětlil předseda komise rozhodčích a člen VV Zlínského KFS Stanislav Volek.
„Už když se penalty do mužských soutěží zaváděly, bylo to pro všechny především zpestření,“ poznamenal.
Vedení krajské kopané žádnou speciální anketu napříč nepřichystalo, ale dlouhodobě sbíralo názory klubů. Jejich zájem přitom měl sestupnou tendenci. „Při rozhodování jsme přihlédli na apel rozhodčích, kteří se několikrát kvůli penaltám dostali ne vlastní vinou do časového stresu, hlavně na podzim a brzy na jaře. Pro fanouška je rozstřel trochu atraktivnější, ale při výsledku 0:0 nebo 1:1 to již příliš nevyřeší,“ vnímá předseda STK Zlínského KFS Stanislav Travenec.
„Uvidíme, co na to řeknou kluby, ale opravdu již sílily hlasy, že je nechtějí kopat,“ dodal svůj postřeh šéf STK.
Po vzoru kraje rozhodlo také vedení OFS Kroměříž.
„Stejně jako před sedmi lety, i nyní jsme dali na doporučení a rozhodnutí kraje. I u nás je hlavním důvodem zrušení komplikace práce sudích, hlavně při přejezdech,“ potvrdil šéf předseda OFS Libor Kopčil.
„U mládeže jsme ale penalty zachovali, kvůli jiným většinou dopoledních časů nám situaci nekomplikují.
Ve Zlínském okrese podle všeho také k podobnému kroku sáhnou, ale rozhodnuto ještě není.
„Celou situací se budeme zaobírat na nejbližším výkonném výboru, kde také rozhodneme,“ řekl předseda fotbalu na Zlínsku Pavel Brímus.
Podle všeho se k rozhodnutí kraje přidají také na Vsetínsku. Zde však definitivní rozhodnutí teprve padne na základě ankety, která budou součástí přihlášek klubů do soutěží.
„V posledních letech vždy vítězila varianta kopat penalty v případě remízy. Každý rok ale těchto příznivců ubývalo. Uvidíme, jak anketa dopadne jak směrem k mužům, tak i mládeži. Zde bych si totiž i kvůli pilování této herní dovednosti, ke které se hned tak každý mladý hráč nedostane, byl pro zachování. Ale jak jsme říkal, rozhodnou kluby, názor většiny,“ dodal rozhodně šéf OFS Stanislav Volek.
Jediným okresem, kterého se rozhodnutí netýká, je Uherské Hradiště. Zde jako jediní v kraji na tuto novinku před sedmi lety nepřistoupili a celou dobu hrají i na remízy.
„Už tehdy jsme měli málo rozhodčích a věděli, že toto řešení je trochu problémové,“ poznamenal předseda OFS na Slovácku František Miko.

 
Aktuální články
Vedení SKB připravilo pro trenéry spolu s ostatními činovníky malou odměnu

Tou odměnou pro všechny, kteří se podílejí na chodu našeho klubu, byl výlet do renomovaného vinného sklípku v Čejkovicích, kde nám krom...

 
Muži zakončili úspěšnou první část sezóny malým posezením :)

Hráči A-týmu spolu s trenéry a hosty z řad fanoušků či dalších činovníků z vedení klubu se sešli v sobotu 13.11., aby společně...

 
Mladší žáci obsadili 4.místo na halovém turnaji OFS ve Zlíně

Mladší žáci se v neděli 14.11.21 zúčastnili halového turnaje OFS ve Zlíně, kde obsadili po solidním výkonu pěkné 4 místo.

 
Pololetní vysvědčení jednotlivých týmů SKB - zazářili muži a žáci
 
Inspirace na Vánoce?
 
Boršice se ve šlágru kola rozešly s Baťovem bez branek
 
Dorost završil podzim tříbodovým importem z Uh.Brodu
 
Starší žáci zakončili podzim vydřeným vítězstvím nad St. Městem
 
Mladší žáci v gólové přestřelce nakonec na body nedosáhli
 
Muži v posledním domácím zápase podzimu zdolali Brumov
 
Utkání

Muži A | Pátek 22.10.2021, 18:30
13. kolo
3:0
Baťov - FC Brumov
 
Muži A | Neděle 31.10.2021, 13:30
1. kolo
0:0
Boršice - Baťov
 
Tabulky
1. Baťov 30
2. Luhačovice   26
3.
Slušovice
26
4. Napajedla 25
5. Kvasice 23
6. Boršice 23
7. Brumov 18
8. Bystřice pH 18
9. Morkovice 16
10. Nedašov 15
11. Nevšová 13
12. Štítná nVl 10
13. Val.Polanka 10
14. V.Karlovice   3
Partneři
 
 
 
 
SK Baťov - kontakt: hyna.brsla@seznam.cz RSS