Ladislav Brslica | | Muži

Kdo je novým hráčem s ikonickým číslem 10? Představujeme vám nováčka v SKB Jirku Pafku!

Kádr SKB je dlouhodobě postavený na hráčích s přímou vazbou na náš klub, zejména na odchovancích. Občas ale přijde možnost menšího okysličení sestavy. To se naskytlo v letošní zimní přestávce, kdy se našich trénincích začal objevovat ještě na podzim hráč druholigového slovenského celku Spartak Myjava Jiří Pafka. Slovo dalo slovo a jsme rádi, že po populárním Michalovi "MV10" Vitáskovi jeho dres s číslem 10 přebírá neméně kvalitní fotbalista.

Ahoj Jirko, rádi bychom Tě představili našim fanouškům. Jak víme, přicházíš k nám z druholigové slovenské Myjavy. Kdy ses dozvěděl, že s Tebou její trenér již nepočítá?
Na začátku zimní přípravy, tedy v závěru roku. Trenér Myjavy usoudil, že se již nevejdu do kádru. Vyřadil mě i proto, že na dojíždění je prý mé působení v klubu zbytečné. Proto jsem se rozhodl pro návrat domů do Otrokovic a kombinaci fotbalu s prací.

Jaká byla Tvoje zkušenost se slovenskou kopanou?

Dobrá. Popravdě jsem myslel, že úroveň slovenské druhé ligy bude nižší, než třetí v Česku. Ale za mě je to spíše srovnatelné a více techničtější.

Sledoval jsi i v zahraničí výkony a výsledky Baťova?
Ano, po celou dobu jsem je pečlivě pozoroval. Když to jen trochu šlo, jako divák jsme chodil na jeho zápasy. Hrají pěkný, kombinační fotbal a věřím, že v tom budou stejně pokračovat i na jaře. Určitě je v v silách Baťova udržet se v popředí divizní tabulky a do budoucna pomýšlet i na třetí ligu!

Jak složité bude se v Otrokovicích prosadit?
Přicházím z vyšší soutěže, proto věřím, že se prosadím. Popravdě si myslím na základní sestavu, přišel jsem, abych zde pravidelně hrál.

Je Baťov pro Tebe trvalá stanice? Nebo myslíš na další, profesionální angažmá?
Uvidíme. Momentálně nejsme rozhodnutý. Nyní se chci fotbalově spravit chuť, minimálně půl sezony zde odehrát a pak se uvidí. Všechny možnosti jsou otevřené.

Jak se dá na této divizní úrovni kombinovat práce a fotbal?
Na této úrovni úplně v pohodě. Navíc má práce je spojená se sezením za počítačem, dělám manažera prodeje.

Jsi zlínským odchovancem. Co říkáš na výkony a výsledky prvoligového Trinity? Pomůže ševcům nový zkušený trenér Pavel Vrba?
Třebaže je hodně zkušený, čeká jej ve Zlíně ohromný kus práce. Boj o záchranu bude hodně těžký, ale věřím, že to dobře dopadne. Byla by škoda o nejvyšší soutěž na Zlínsku přijít.

Máš za sebou první zápas v našem dresu, jak bys zhodnotil remízu s Přerovem?

Určitě jsme měli zápas zvládnout líp v koncovce, soupeř měl sice víc ze hry, ale my se do šancí dostávali snad úplně ze všeho. Kdyby zápas skončil 5:1, nikdo by nemohl říct půl slova, bohužel jsme šance neproměnili. Jinak jako tým si myslím, že jsme odehráli dobrý zápas.
Nicméně se svým výkonem úplně spokojený nejsem, pozitivních věcí tam bylo hrozně málo, jestli vůbec nějaká. Musím se z toho poučit a v dalším zápase udělat maximum, abych to odčinil.

Děkujeme za rozhovor a přejeme, ať se Ti u nás líbí a hlavně daří!!!
(S použitím textu uvedeného ve Zlínském deníku)


Facebook

Aktuální články

V dalším záchranářském duelu naši muži přestříleli olomoucký HFK

Tenisovým výsledkem skončil sobotní souboj dvou týmů z dolních pater tabulky. Naši muži byli i díky dvougólovým Sotolářovi s Novákem...

Dorost nenavázal na hladké vítězství v derby a z Bojkovic se vrací s prázdnou

Na půdě aktuálně druhého celku tabulky se sice baťovští dorostenci prezentovali slušnou hrou, v koncovce se však prosadil pouze kapitán...

Dorostenecké derby dominantně ovládl domácí Baťov a drží tak titul Vládci Otrokovic

V sobotním městském derby naši dorostenci uštědřili svému soupeři z druhého konce našeho města tvrdý direkt, když jej doslova...

Fotbal Partner