4. kolo, sobota 29.08.2020, 10:15

FK Bystřice pod HostýnemSK Baťov

0:2 (0:2)
Ladislav Brslica | | Muži

Po dvou porážkách muži zabrali a zvítězili v Bystřici

V Bystřici viděli diváci tradičně bojovný zápas, ve kterém baťovští prokázali stoupající tendenci svých výkonů a zaslouženě se domů vrátili s plným bodovým ziskem.

FK Bystřice pod Hostýnem:

Mikulášek (B) - Heger, Juráň, Juhás, Tureček (79. Křížek), Votava, Ondroušek, Malát (56. Bartoň), Kubík (46. Křek), Lendler, Horák

SK Baťov:

Vitásek R.(B) - Jakubowicz, Bršlica P., Kadlec (90. Vašulka), Gojš, Sotolář, Dvořáček, Ondráš, Zapletal V., Bršlica A., Štefka J.(89. Klíma)

Branky: 36. Jakubowicz, 42. Štefka

Žluté karty: 81. Juráň - 88. Sotolář

Rozhodčí: Karel Mičkal - René Stodůlka, Michal Vychodil

Diváci: 90

Stadion: Bystřice p.H.

Komentář

Po dvou smolných porážkách odjížděli naši muži do Bystřice s odhodláním, že další ztrátu už nechtějí připustit, k naplnění čehož přispěly dvě dobré zprávy, které přišly už před zápasem. Do sestavy se totiž po zranění vrátil Jirka Sotolář a jako bonus přišla informace z Disciplinární komise, která uznala rozhodnutí hlavního rozhodčího ze zápasu s Kvasicemi jako chybné (udělení červené karty R.Vitáskovi za hraní rukou mimo pokutové území) a našemu gólmanovi případný trest zrušila, takže Roman mohl nastoupit.
Od počátku zápasu byl k vidění spíše boj, ani jeden z týmů nechtěl udělat nějakou chybu. Zatímco první minuty patřily spíše baťovským, od desáté minuty se začali osmělovat i domácí a získali mírnou převahu, vytěžili z ní však pouze několik rohových kopů. Zápas se začal lámat po půlhodině hry, kdy nejprve sudí přehlédli ruku domácího obránce ve své šestnáctce, pak však zavelel ke zteči náš kapitán Pavel Bršlica, když se při vyvážení míče z vlastní poloviny doslova probil přes tři hráče, našel Adama Jakubowicze, který si navezl míč před velké vápno a přízemní střelou z 20 metrů zaskočil brankáře domácích. Ten se musel hodně červenat, protože škvíra mezi nohami se určitě utěsnit dala. Hosté se  po této brance zklidnili a začala se jim více dařit kombinace, což doložila situace ze 42.minuty - Jirka Sotolář našel na pravé straně volného Ondráše, ten vzápětí přesným centrem Jirku Štefku, jenž ač tísněn, dokázal z malého vápna dostat míč do sítě domácích.

Ve druhé půli domácí prostřídali a lehce přeskupily řady, když se na hrot vysunul Juráň, baťovští však pozorně bránili a do žádné větší šance Bystřici nepouštěli, sami se naopak kombinační hrou pokoušeli přidat třetí branku, která by zápas definitivně rozhodla, ani obrana domácích však již další změnu skóre nepřipustila a tak zápas skončil dvoubrankovým vítězstvím Baťova.

Ohlasy

FK Bystřice pod Hostýnem:

Trenér FK BpH,p.Lehkoživ: ,,Zasloužené vítězství Baťova, který mimo to, že dokázal využít nepochopitelné individuální chyby našich hráčů, tak hrál důrazněji s rychlejším přechodem do útočné fáze. Na rozdíl od nás se jeho hráči nedopustili žádné větší chyby , kterou by jsme mohli potrestat. V celém utkání jsme byli nebezpeční pouze ze standardních situací a to je na zisk bodů málo.

 

SK Baťov:

Petr Zapletal, trenér SKB:
"Jsme spokojeni s výsledkem i herním projevem. Při vším respektu k soupeři jsme byli po většinu utkání kombinačně lepším mužstvem a již v prvním poločase jsme se dokázali prosadit brankami Jakubowicze a Štefky. Druhý poločas jsme odehráli stejně kvalitně jako poločas první. Domácí sice přidali na obrátkách, ale naše defenziva byla pozorná a z toho důvodu se dá naše vítězství považovat za zcela zasloužené."

Statistiky

# hráči v poli P MIN G ŽK ČK
16 Bršlica Adam U 90 0 0 0
3 Bršlica Pavel O 90 0 0 0
11 Dvořáček Jan Z 90 0 0 0
8 Gojš Jan U 90 0 0 0
2 Jakubowicz Adam O 90 1 0 0
4 Kadlec Jakub O 89 0 0 0
10 Klíma Robert Z 2 0 0 0
14 Ondráš Zdeněk Z 90 0 0 0
9 Sotolář Jiří O 90 0 1 0
17 Štefka Jiří Z 88 1 0 0
12 Vašulka Radim O 1 0 0 0
15 Zapletal Vítek O 90 0 0 0
13 Žáček Ondřej O 0 0 0 0
# brankář MIN INK G ŽK ČK
20 Medek Filip 0 0 0 0 0
1 Vitásek Roman 90 0 0 0 0

Vysvětlivky sloupců

Brankáři

  • # - číslo dresu
  • MIN - počet odchytaných minut
  • INK - počet inkasovaných gólů
  • ŽK, ČK - žluté a červené karty

Hráči v poli

  • # - číslo dresu
  • Z - počet zápasů, v nichž hráč nastoupil
  • MIN - počet odehraných minut
  • G, ŽK, ČK - góly, žluté a červené karty

Facebook

Aktuální články

V nedělním turnaji OFS přípravek obsadili naši hráči krásné 2.místo

V dnešním turnaji OFS Zlín starší přípravka po třech výhrách, jedné remíze a finálové porážce 0:1 obsadila druhé místo (krásné...

Zveme vás na další ročník oblíbeného Společenského večírku SKB

Fotbalu už si do konce roku moc neužijeme, ale to neznamená, že se vedení SKB uložilo k zimnímu spánku - ba naopak! Jen se namísto sportu...

Podzim je za námi, jak se v první části sezóny vedlo jednotlivým týmům SKB?

Pojďme se společně ohlédnout za první polovinou soutěžního ročníku 2023/4. Na první pohled je patrný jistý ústup z loňských pozic, a...

Fotbal Partner