Ladislav Brslica | | Muži | Dorost | Žáci | Přípravka

Podzim je za námi, jak se v první části sezóny vedlo jednotlivým týmům SKB?

Pojďme se společně ohlédnout za první polovinou soutěžního ročníku 2023/4. Na první pohled je patrný jistý ústup z loňských pozic, a to zejména u mužů a dorostu. Naopak posun jsme zaznamenali u žákovských mužstev, kde se letos hrálo již bez rezervního týmu v okresním přeboru, přesto se oba žákovské týmy pohybují v popředí tabulek svých soutěží.
Jak se vedlo jednotlivým kategoriím se můžete dočíst v krátkém hodnocení.

Muži, MSD - sk. E
14.místo, 15 zápasů (3-3-9), skóre 21:28, 12 bodů

Pavel Gerych, asistent trenéra mužů SKB: "Podzimní část sezóny musíme hodnotit jako velmi nepovedenou. Problémy začaly již v létě před sezónou, kdy nás opustilo několik důležitých hráčů a kádr se nepodařilo vhodně doplnit. Přesto začátek sezóny nebyl špatný, po úvodní porážce ve Šternberku jsme v následujících třech utkáních získali pěkných 7 bodů. Zejména domácí duel se silným Slavičínem byl velmi povedený. Vše špatné odstartoval zápas ve Skašticích, kde jsme nedokázali udržet vedení, dostali vyrovnávací gól v nastaveném čase a navíc se za nedisciplinovanost nechal vyloučit klíčový hráč do ofenzivy Patrik Šiška. Bohužel nebyl jediný a v dalších zápasech jsme se podobným způsobem nechali vyloučit ještě třikrát.
V následujících 6 zápasech jsme získali pouze 1 bod za remízu v Rýmařově. V ostatních zápasech jsme bohužel prohráli, i když jsme v nich úplně nepropadli, většinou se jednalo o porážky o jednu branku. Příliš gólů jsme v nich nedostávali, ale směrem do ofenzivy jsme nebyli vůbec nebezpeční. V této fázi se nám již začala kupit zranění a projevoval se velmi úzký kádr. Naštěstí přišel zápas v Kostelci na Hané, kde i když jsme nepodali ideální výkon, tak jsme zvítězili. Následovalo utkání ve Všechovicích, kde bylo nesložitější složit sestavu. Na zápas jsme jeli pouze se dvěma náhradníky, navíc v základu museli nastoupit hráči, kteří byli nemocní nebo zranění. Výsledek tomu odpovídal, nejvyšší porážka v sezóně. Následoval domácí zápas s Holešovem a další vysoká porážka. I když si myslím, že v tomto utkání jsme nepodali špatný výkon, v poli byli lepším týmem, ale dostávali velmi laciné branky. Posledním zápasem podzimní části bylo domácí utkání s lídrem ze Strání, kde kluci podali výborný výkon, za který však nebyli odměněni. Dostali jsme rozhodující gól v nastavení a pomyslný kalich hořkosti jsme si tak vypili až do dna.
Podzimní část sezóny tak byla neúspěšná a velmi poučná pro všechny. Určitě bychom neměli opakovat chybu z léta a přes zimní přestávku by měl být kádr vhodně doplněn. Další věcí je naše nedisciplinovanost, tomu se taky v jarní části musíme vyvarovat. Přes zimu musíme pořádně potrénovat a snad budeme mít na jaře i více štěstí, aby se nám vyhýbala zranění."

Dorost, KP
8.místo, 13 zápasů (6-1-6), skóre 51:36, 19 bodů

Jiří Veselý, trenér dorostu SKB:"Podzimní část sezóny jsme zahájili s brusu novým kádrem, kdy přišlo 10 nových hráčů z žákovské kategorie.  Proto jsme si dali pro podzimní část soutěže za cíl, skončit v půli tabulky. To se nám vcelku dařilo, až na poslední 4 utkání. Tady jsme narazili na problém se zraněními a fyzickou vyspělosti našich mladý hráčů. Věřím, že v zimě kvalitně zapracujeme na fyzické zdatnosti,  protože herní kvalitu kluci mají a v jarní části budeme tabulkou jen stoupat."

Starší žáci, KP
4. místo, 11 zápasů (7-0-4), skóre 49:26, 21 bodů

Miroslav Frolec, vedoucí mužstva st.žáků SKB: "Starší žáci SK Baťov 1930 skončili v podzimní části Krajského přeboru Zlínského kraje na pěkném čtvrtém místě, když z jedenácti zápasů sedm vyhráli a čtyřikrát odcházeli jako poražení. Získali 21 bodů při skóre 49:26 a jsou  týmem s nejvíce nastřílenými brankami. Na tomto úspěchu má nesporný podíl hráč Baťova Jan Fagulec, který v jedenácti zápasech vstřelil 19 gólů a po zásluze se stal nejlepším střelcem první poloviny soutěže. V první desítce tohoto hodnocení je ještě jeden náš hráč - s osmi brankami Ondřej Pernička.
Zajímavý je také rozbor výsledků - v domácích zápasech oproti očekávání vyhráli pouze dvakrát a čtyřikrát prohráli, skóre 26:21, venku neztratili ani bod a jsou nejúspěšnějším mužstvem na hřištích soupeřů - pět vítězství, poměr branek 23:5.
Dlouholetý trenér starších žáků Libor Zapletal hodnotí výkony svých svěřenců jako velmi dobré, mrzí ho ztráta několika bodů v domácím prostředí. V zimě s hráči zapracujeme na zlepšení fyzické kondice, zlepšíme důvěru ve vlastní schopnosti a tím i větší úspěšnost v domácích zápasech. Spoléháme na zimní přípravu, do které kluci nastoupí odpočatí již začátkem ledna a na tradiční soustředění v Roštíně v průběhu března. 
Hráčům děkujeme za výkony v uplynulé části a za podporu jejich rodičům. Přejeme pohodu všem v době vánoční, hodně štěstí a zdraví v roce 2024. "

Mladší žáci, KP
5. místo, 11 zápasů (6-1-4), skóre 44:41, 19 bodů

Jiří Sotolář, trenér ml.žáků SKB: "S výkony, nasazením i předvedenou hrou v zápasech i na trénincích v podzimní části sezóny jsme spokojení, i když je stále prostor ke zlepšování. Co hodnotíme kladně je zařazení kluků ze starší přípravky, kteří se bez problémů zapojili do tréninkového procesu i zápasů"

Všem hráčům, trenérům i členům realizačních týmů přejeme zasloužený odpočinek a spoustu nových sil načerpaných během zimní přestávky. 

Facebook

Aktuální články

Přejeme všem Baťovákům hezkou dovolenou a krásné prázdniny

Sezóna 2023/24  je za námi a na řadě je zasloužený odpočinek pro všechny, kteří tento soutěžní ročník v našich barvách...

Byly to velké nervy, ale záchrana se se štěstím podařila!!!

Slovo předsedy SKB Vlastimíra Hrubčíka:"Kluci uhájili jsme divizi, byl to těžký a poučný ročník. Jsem přesvědčený, že...

Minipřípravky se blýskly na pěkně obsazeném turnaji v Loukách

Dne 16.6.2024 se naše minipřípravka zúčastnila velmi dobře obsazeného tradičního turnaje v Loukách.Chlapci předvedli výborný...

Fotbal Partner