20. kolo, sobota 29.04.2023, 16:00

TJ SkašticeSK Baťov

0:4 (0:3)
Ladislav Brslica | | Muži

Krajčovo jarní střelecké probuzení odnesly Skaštice

Kvalitní a bojovný zápas přineslo sobotní divizní derby skupiny E ve Skašticích, kde se ale výsledkově dařilo hostům z Otrokovic. Nováček z Baťova o své vysoké výhře 4:0 prakticky rozhodl během čtvrt hodiny v první půli.

TJ Skaštice:

Večeřa (B) - Glozyga, Číhal, Frýdl, Menšík, Sedlák, Látal (72. Zůvala), Kvasnička (64. Vymětal), Beneš, Konečník, Motal

SK Baťov:

Vitásek (B) - Kadlec (79. Žáček), Zapletal, Krajča, Gojš, Šiška (75. Chytil), Pafka, Ondráš, Bršlica A., Lendler (75. Bína), Kašík

Branky: 21.,36. Krajča, 20. Pafka, 56. Gojš (p)

Žluté karty: 45. Sedlák, 48. Menšík, 60. Frýdl, 90. Motal - 39. Zapletal, 48. Šiška, 60. Bršlica A.

Rozhodčí: Jiří Pavlas - Jan Mayer, Josef Tomanec, delgát Aleš Skřítecký

Diváci: 235

Stadion: Skaštice

Komentář

Zlínský deník, 30.4.2023:

„Výsledek je pro domácí krutý. Předvedli jsme ale větší kvalitu ve finální fázi, lépe jsme si počínali s šancemi,“ smál se po zápase kouč čtvrtého celku divizní tabulky Pavel Gerych.

Jeho protějšek, hrající kouč Skaštic, nechápal, proč se opět k jeho týmu otočilo štěstí zády. „Porážka je vysoká a hovoří jasně. Ovšem většinu branek jsme nabídli soupeři sami, měli i smůlu. Klukům nemohu v bojovnosti a nasazení nic vytknout, ale v zakončení nám to nyní nejde,“ posteskl si Lukáš Motal.

O osudu zápasu tak rozhodli Otrokovičtí v rozmezí 20. a 36. minuty, kdy nasázeli tři branky. „Patnáct minut jsme si zvykali na užší hřiště, často se nám nakopávané balony vracely zpátky. Až jsme míč dostali na zem, začali jsme se prosazovat. Nejprve po pěkné akci Krajči se Šiškou se prosadil Pafka, chvíli poté jsme potrestali špatný odkop gólmana, který trefil Krajču. Hlavně Patrik Šiška dělal domácím svou rychlostí největší problém,“ vypozoroval Gerych.

„Je to tak, byl rozdílovým hráčem. Baťov trestal naše hrubky, které nám naopak soupeři nenabízí. Budeme se muset nad tím zamyslet,“ připustil Motal.

Když Otrokovičtí pár minut po přestávce zvýšili z penalty na 4:0, bylo po zápase. „V poli to ale jinak byl zcela vyrovnaný duel, vysoká porážka je pro domácí krutá. Naši kluci ale podali poctivý výkon, vyhráli zaslouženě,“ radoval se trenér Baťova.

Naopak Skaštice se musí dál nad svou hrou zamyslet, stále marně hledají formu z podzimu, neboť na svém kontě mají jedinou jarní výhru. „Baťov se na branky ani extra nenadřel, což se nedá říct o nás. Pevně ale věřím, že když budeme dál trpěliví a pracovití, vše se zlomí k lepšímu,“ je optimistou Lukáš Motal.

Ohlasy

SK Baťov:

Pavel Gerych, trenér SKB:
"V sobotní odpoledne nás čekalo derby ve Skašticích. Prvních 15 minut zápasu jsme si zvykali na užší hřiště, zbytečně jsme nakopávali a všechno se nám vracelo zpět. Když jsme dali míč na zem, hned to bylo lepší. Ve 20. minutě jsme předvedli krásnou akci po ose Krajča, Šiška a zakončující Jirka Pafka vstřelil svůj první soutěžní gól v našem dresu. Hned vzápětí jsme přidali druhý gól, kdy Honza Gojš a Pavel Krajča výborně napadali a donutili domácího gólmana k chybě. Domácí obraně dělal svou rychlostí problémy hlavně Paťa Šiška, po jehož další pěkné akci zvyšoval svým druhým gólem v utkání Pavel Krajča už na 0:3, za tohoto stavu se odcházelo do kabin. Když pak v 56. minutě Honza Gojš proměnil penaltu a zvýšil na 0:4, tak bylo rozhodnuto. Dnes jsme v defenzivě předvedli velmi dobrý výkon (až na dvě výjimky, kdy nás podržel Roman Vitásek). Jsem rád, že jsme po dlouhé době vzadu udrželi nulu. Když bych to měl zhodnotit celkově, tak v poli to byl vyrovnaný zápas, pro domácí je vysoká prohra možná až krutá. My jsme však předvedli větší kvalitu ve finální fázi, kluci podali poctivý výkon a vítězství je zasloužené. "

Statistiky

# hráči v poli P MIN G ŽK ČK
4 Bína Marek Z 15 0 0 0
16 Bršlica Adam U 90 0 1 0
8 Gojš Jan U 90 1 0 0
11 Chytil Roman Z 15 0 0 0
3 Kadlec Jakub O 79 0 0 0
17 Kašík Jakub Z 90 0 0 0
6 Krajča Pavel U 90 2 0 0
12 Kraváček Jonáš O 0 0 0 0
15 Lendler Patrik O 75 0 0 0
14 Ondráš Zdeněk Z 90 0 0 0
10 Pafka Jiří Z 90 1 0 0
9 Šiška Patrik Z 75 0 1 0
5 Zapletal Vítek O 90 0 1 0
13 Žáček Ondřej O 11 0 0 0
# brankář MIN INK G ŽK ČK
20 Medek Filip 0 0 0 0 0
1 Vitásek Roman 90 0 0 0 0

Vysvětlivky sloupců

Brankáři

  • # - číslo dresu
  • MIN - počet odchytaných minut
  • INK - počet inkasovaných gólů
  • ŽK, ČK - žluté a červené karty

Hráči v poli

  • # - číslo dresu
  • Z - počet zápasů, v nichž hráč nastoupil
  • MIN - počet odehraných minut
  • G, ŽK, ČK - góly, žluté a červené karty

Fotogalerie

1 1
1 2
1 3

Facebook

Aktuální články

Kolaps mužů ve 2.poločase znamenal debakl na Vsetíně

Našim mužům se na Vsetíně bohužel hrubě nepovedla druhá půle a přestože do ní vstupovali s dvoubrankovým náskokem, odjíždí nakonec z...

Díky dohrávkám nás tento týden čeká fotbalová smršť

Naše žáky čeká tento týden vskutku hektický program - díky jejich účasti na mezinárodním turnaji v Rakousku (viz jiný příspěvek) bude...

Žáci se zúčastnili mezinárodního turnaje v Rakousku

Ve dnech 26.- 28.5.2023 se mladší a starší žáci kategorií U- 13 a U - 15 zúčastnili mezinárodního fotbalového turnaje Mozart Trophy v...

Fotbal Partner